BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_separator style_type=”none” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”20″ bottom_margin=”20″ border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_imageframe image_id=”1434″ style_type=”none” stylecolor=”” hover_type=”none” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”none” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://erseokullari.com/wp-content/uploads/1000-amaçlar2-1.jpg[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” class=”” id=””]

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM

Bilişim Teknolojileri dersleri, 21. yüzyıl becerileri kazandırmanın yanında  araştırma temelli öğrenmeyi, öğrencilerin edindikleri kazanımları hayalleri ile ilişkili hale getirmeyi, bireyselleştirilmiş öğretimi kolaylaştırmak ve gerçekleştirmek için yapılandırmacı ve öğrenci merkezli öğretimi destekler. Ders kapsamında öğrencilerimiz teknolojik becerileri kazanmanın yanında,  bilgi ve iletişim teknolojisi araçlarının günlük hayattaki önemini ve kullanım amaçlarını bilir. Bilgi ve veri güvenliğini sağlamanın ve sanal dünyada güvenliklerini artırmanın önemini kavrar. Sanal dünyada etik ve sosyal değerlerini benimser ve günlük hayatlarında dijital vatandaş olarak tutum sergiler. Bilgi paylaşımı için farklı platformlarda çalışma alanlarını tanır, İhtiyaca yönelik yaratıcı çözümler üretir. Var olmayan bir şeyi hayal edip üretime geçirebilir. Problem analizi ve çözüm yaklaşımları ile programlamaya ilk adımları atarlar. Kodlama ve programlama ile  problem çözme, iletişim kurma, takım çalışması, planlama, karar verme, değerlendirme ve yaratıcılık gibi hayatın her alanında faydalı olacak beceriler geliştirirler.

ERSE okullarında ana sınıfından itibaren başlayan Kodlama eğitimi ile öğrencilerimiz günümüz yüzyılının en önemli gereksinimlerinden dijital okur yazarlık, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini kazanıyor. hazır bilgi ve teknolojileri tüketen değil ,yeni bilgi ve teknolojileri üreten bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için sunduğumuz kodlama programı ile geleceğin bilim dünyasına ışık tutacak bireyler yetiştiriyoruz.

Bilişim Teknolojileri ve yazılım Bölümü olarak hedefimiz;

  • Araştırmacı
  • Yaratıcı
  • Sabırlı
  • Kaşif
  • Motivasyonu yüksek ve öğrenmeye hevesli
  • Gelişen ve değişen teknolojiyi takip eden
  • İletişim becerisi yüksek bireyler yetiştirmektir.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi eşliğinde;

Temel bilgisayar kullanımı, etik ve güvenlik, iletişim, araştırma, işbirliği gibi konuların yanında; UnPlugged Kodlama, Blok Kodlama, Bee-Bot, Cubetto, Makey Makey, MakeBlock mBot, Robo Kit. 2D Oyun Oluşturma. 3D Oyun Oluşturma. 3D Tasarım. Eğitici Oyunlar. Programlama, Grafik Tasarım, Çevrimiçi Uygulamalar konuları işlenir.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]