EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_imageframe image_id=”2828″ style_type=”none” stylecolor=”” hover_type=”none” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”none” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://erseokullari.com/wp-content/uploads/shutterstock_540281539.jpg[/fusion_imageframe][fusion_text]

Erse Okulları birçok öğretim uygulamasını dijital araçlar ve teknolojilerin kullanılmasıyla zenginleştirilip desteklemektedir. Bu amaçla, Erse Okulları teknolojinin doğru, sorumlu, etkin ve etik bir şekilde kullanımı için istikrarlı bir anlayış geliştirir. Öğrencilerimiz küresel vatandaş olarak araştırma yapar, öğrenmek ve iletişim kurmak için teknolojiyi sorumlu bir şekilde kullanır ve teknolojinin 21. yüzyılda sahip olduğu etkileri konusunda bilgi sahibi olurlar.

Okulumuzda son teknoloji ile donatılmış bilgisayar ve tasarım laboratuvarları, sınıf içinde yer alan akıllı tahta ve projeksiyonları ile en son teknoloji araç ve kaynakların kullanıldığı bir öğrenme ortamını öğrencilerine sunar.

 

K12NET Eğitim Yönetim Sistemi

Erse Okulları’nda  K12NET öğrenci bilgi sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem ile velilerimiz öğrencilerimize ait tüm akademik verilere buradan ulaşabilir, öğrencinin gelişimini takip edebilir.

K12NET aracılığı ile öğrencilerin ödev / malzeme eksiği, okul davranış puanları ve açıklamaları, geç ve devam / devamsızlık durumu vb. bilgiler öğrenciye / veliye verilen özel şifre ile internet üzerinden takip edilebilir.  Ayrıca velilere iletilmesi gereken bilgilendirme mektupları, ara karne ve performans notları da bu sistem aracılığı ile bildirilir. Veliler öğretmenden gelen mesajları görebilir ve mesaj gönderebilir.K12NET Eğitim Sistemine öğrenci ve veliler iki şekilde erişebilmektedirler:

  1. http://erseokullari.k12net.com/ adresinden
  2. Mobil cihazlara yüklenebilen K12NET Mobil uygulamasından erişebilirler.Mobil uygulama, her tip telefon/tablet ile uyumlu olup,  https://www.youtube.com/watch?v=LQsvstnUskI adresinden kurulum videosunu izleyebilirsiniz.

 

K12NET Öğrenci Bilgi Sistemi tanıtım ve kullanım videosunu izlemek için tıklayınız

 

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]