MÜZİK

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_separator style_type=”none” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”20″ bottom_margin=”20″ border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_imageframe image_id=”2020″ style_type=”none” stylecolor=”” hover_type=”none” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”none” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://erseokullari.com/wp-content/uploads/rim5.jpg[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

ERSE OKULLARINDA MÜZİK EĞİTİMİ

Anasınıfı müzik derslerinde öğrencilerimize orff yaklaşımı öğretilip yanında kodaly eğitim metodu uygulanır.1., 2. ve 3. sınıfların müzik derslerinde öğrencilerimize yaşayarak öğrenme kavramıyla ilgili çalışmalar yaptırılır. Orff enstrümanlarıda bu bağlamda pekiştirilerek kullanılır.Okul Korosu ve orkestrasında öğrencilerimiz enstrümanlarına göre ayrılır.Yapılan etkinlikler düzeyinde uluslararası enstrüman ve koro yarışmalarına yönlendirilir.Amacımız öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilen  ve yapılan etkinliklerde sosyal paylaşımda bulunabilen bireyler olmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimize hareketi,iç devinimi, yaratıcılığı, doğaçlamayı ve bireysel anlatımın müzikal halini vermiş oluruz.

Enstrüman eğitimi müzik eğitiminin neredeyse vazgeçilmez bir parçasıdır. Okulumuzda 4. sınıftan itibaren başlayan enstrüman eğitimi belirli becerilerin ve soyut düşünebilme becerisinin geliştirilmesinde son derece önemlidir. Bu nedenle öğrencilerimiz yetenekleri ve istekleri doğrultusunda bedensel becerileri de göz önünde bulundurularak keman, gitar,piyano ,ritm çalgıları gibi enstrümanlara yönlendirilir. Erse Okulları’nda her öğrenci bir enstrüman çalarak mezun olur.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]