MÜZİK2017-10-13T06:54:31+00:00

ERSE OKULLLARINDA MÜZİK EĞİTİMİ

Amacımız; öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda gelişmelerini , duygu ve düşüncelerini ifade etmek için müziği kullanmalarını ve bilişsel süreçlerin desteklenmesi adına müziği bir araç olarak görmelerini sağlamaktır.

Erse Okulu olarak; işitsel,görsel ve müzik  zekalarını  geliştirici  oyunlar ve etkinliklerle öğrenme sürecini mümkün olduğunca zevkli hale dönüştürüp, yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefleriz.

Öğrencilerimiz 1.2.3. Sınıflarda Temel Müzik Eğitimi’ne odaklanır. Müziği sevmeleri, doğru nefes almaları ve sesleri doğru kullanmaları, kulak eğitiminin temeli olan, duyduğu basit ritim ve ezgi kalıplarını tekrar edebilmeleri sağlanır. Ayrıca en temel çalgı aletlerini, dünyaca ünlü bestecileri dinleyerek, izleyerek ve eğlenerek öğrenir. Marşlar ve Atatürk’ü anlatan şarkılara ilişkin şarkı dağarcığı gelişir ve bunları yaptığımız keyifli etkinliklerle sergiler. 4. sınıftan itibaren öğrencilerimiz, dallarında uzman öğretmenler tarafından koro, piyano, flüt, keman, vurmalı çalgılar ve gitar branşlarında eğitim almaları sağlanır. Yurt içi ve yurt dışı festivallere katılım amaçlı koro ve orkestra çalışmaları yapılır.