SPOR2018-10-11T13:10:41+00:00

‘Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.’

Mustafa Kemal ATATÜRK

Uygar ve çağdaş toplum olmak, bireye verilen önem ve bu önemle bağlantılı olarak ona verilen eğitime dayanır. Eğitim bireylerin ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkararak en üst düzeyde geliştirilmesine yardım etmelidir. Bireyleri fiziksel, zihinsel, duygusal ve toplumsal yönleriyle bir bütün olarak yetiştirmek çağdaş eğitimin ve ERSE Okuları’nın temel ilkelerindendir.

Anaokulu ve İlkokul 1. ve 2. 3.4. sınıflar düzeyindeki derslerimiz diğer disiplinlerle ve günlük yaşamla bağlantılı olarak işlenir ve oyun yoluyla öğrenme temellidir. Sportif etkinlikler okullarımızda, insanı çok yönlü olarak hayata hazırlamayı amaçlayan çağdaş eğitim sisteminin önemli bir aracıdır.

Ders içi etkinliklerin yanında; öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini, organizasyon becerilerini, seyir kültürlerini geliştirmek amacıyla sınıflar arası turnuvalar, geziler, spor şenlikleri düzenlenir. Okullar arası özel ve resmi yarışmalara katılını. 4. sınıftan başlayarak 8. sınıfa kadar Geliştirilmiş Branş  ve Spor çalışmaları ile hedeflerimiz, öğrencilerimizin gelişim özellikleri de göz önünde tutularak, onların kişisel ve toplumsal yönden sağlıklı, mutlu, iyi ahlâklı ve dengeli bir kişilik sahibi, yapıcı, yaratıcı, üretken ve demokratik hayatın temel ilkelerini benimsemiş fertler olarak yetiştirilmeleri hedeflenir.

Öğrencilerimizin psikomotor (sinir-kas) özelliklerini ölçüp, geliştirip, takip etmek ve karşılaştırmak için eğitim öğretim yılında 2 kere performans testleri uygulanır. Testler sonucunda öğrencilerimiz ilgi ve istekleri göz önüne alınarak spor branşlarına yönlendirilir.

Okul Takımları: Öğrencilerimiz bireysel ve takım olarak yarışmalara katılırlar ve öğrencilerimize o spor branşını yaptığına dair lisans çıkartılır. İlkokul öğrencilerimiz yetenekleri, ilgileri ve performans testleri doğrultusunda Fizikse Etkinlik Oyun Takımlarımıza katılırlar. 4. sınıf öğrencilerimiz Minik Basketbol Takımımıza  katılırlar. Yüzme, Jimnastik ve Satranç branşlarında da takımlarımız oluşturulur ve okul çıkışı antrenmanlar yapılır. Ortaokul öğrencilerimiz, Basketbol, Voleybol, Futbol, Yüzme, Masa Tenisi, Jimnastik, Satranç takımlarına katılırlar ve okul çıkışı antrenmanlar yapılır.

Spor Okulu: Öğrencilerimiz için hafta sonları ve hafta içi okul çıkışı Kış Spor Okulu düzenlenir. Öğrencilerimiz İlgi ve istekleri doğrultusunda Yüzme,  Cimnastik, Basketbol, Voleybol ve Bale branşlarında spor okuluna katılırlar ve branş ile ilgili Temel teknik becerileri edinirler