İNGİLİZCE

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_imageframe image_id=”2806″ style_type=”none” stylecolor=”” hover_type=”none” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”none” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://erseokullari.com/wp-content/uploads/shutterstock_82693099.jpg[/fusion_imageframe][fusion_imageframe image_id=”5998|full” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”none” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”none” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://erseokullari.com/wp-content/uploads/Ekran-Alıntısı-1.png[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” class=”” id=””]

Erse Okulları tarafından geliştirilen ‘Yaşayan İngilizce’ modeli öğrencilerimizin iletişimsel yeterliliğini geliştirmek ve en üst düzeye çıkarmak için uygulanmaktadır. Yaşayan İngilizce Modeli öğrencilerimize dili her alanda kullanma yetisi kazandırır. Dil öğrenimindeki beş yeti özelliğini kazandırarak öğrencilerimize dili aktif kullanma olanağı verir. Okul öncesi 3 yaştan itibaren uygulanan yabancı dil eğitim programı, uluslararası müfredata uygun olup, öğrencilerimizin günlük etkinliklerin içinde yaşayarak öğrenmelerini hedefler. Türk ve Yabancı İngilizce öğretmenlerimizin eşliğinde sürdürülen aktif yabancı dil eğitimiyle, öğrencilerimizin anadilleri dışında başka bir dilin düşünce sistemini de kavramaları için gerekli yetileri erken çocukluk döneminde kazanmalarını sağlar.

İNGİLİZCE AKTİVİTELERİMİZ: İngilizce ders kazanımlarımıza bağlı olarak dili aktif ve güncel kullanabilmeleri için sınıf içi ve okul içerisine aktiviteler yapılmakta ve öğrencilerimize geri dönütler verilerek dil gelişimleri sağlanmaktadır. Böylece çağımıza uygun eğlenerek oyunla öğrenme ve yaşayarak öğrenme modelleri uygulanmaktadır.

HIZLANDIRMA KURSUMUZ: 5.sınıfa başlayacak öğrencilerimiz için dönem başında okula adaptasyon sağlama ve ortaokula hazırlama amaçlı dersler verilmektedir. Kurs bitiminde öğrencilerimize Placement Test(Seviye Belirleme Sınavı) uygulanmakta ve böylelikle seviye sınıflarımız oluşturulmaktadır.

DEĞERLER EĞİTİMİMİZ: Erse Okulları değerlerine bağlı olarak her ay için MEB onaylı UNESCO tarfından belirlenen değerler aktivite bazlı olarak derslere integre edilir ve öğrencilerimizin erken dönemden değerler eğitimini kazanmaları sağlanır. Dünya insanı olmalarına hizmet etmektedir.

KLÜPLER: Öğrencilerimizin seçimine sunulan ve onlara yaratıcı düşünme becerisi kazandıran klüp saatleri(Art and Craft,Fun For English..) haftalık olarak yapılır. Böylece öğrencilerimizin kendi insiyatiflerinde seçim yapabildikleri bir ingilizce ortamı oluşturulur ve özgüveni yüksek öğrenciler yetiştirmek amaçlanır.

 ÖLÇME DEĞERLENDİRME SİSTEMİMİZ: Ders kazanımları baz alınarak oluşturulan birden fazla ölçme değerlendirme araçları ile öğrenciler farklı becerileri açısından değerlendirilir ve yıl içerisinde yönlendirmeler sağlanır. Yazılı sınavlara ilave olarak konuşma sınavları yapılarak öğrencilerin dil gelişimler yabancı öğretmenler tarafından belirlenir ve raporlanır. Her öğrencimiz için aylık ders kazanımları ve davranış değerlendirmesi yapılır ve paylaşımı sağlanır. Ayrıca haftalık çalışma programı ile öğrencilerimizin ev ortamındaki İngilizce kullanımlarını destekleyen İngilizce eğitimi imkânı sunulur. İlkokul 2. sınıf itibariyle Cambridge English YLE sınavlarına öğrencilerimiz katılım gösterir ve uluslararası geçerliliği olan bir Cambridge English YLE Sertifikası alır.

“Erse Koleji’nde İngilizce yabancı dil değil, ikinci dildir.”

Erse Koleji’nde, çocuklarımıza basitçe dinleme ya da tekrarlardan oluşan, klasik yöntemler yerine;

LSA (Learning Style Analysis: Öğrenme stili analizi)

TSA (Teaching Style Analysis: Öğretme stili analizi) yaklaşımları kullanılır.

Alanlarında uzman yabancı öğretmenlerimizle, TBL (Task Based Learning:  Durum Bazlı Öğrenme Modeli), farklı öğrenme stiline uygun tasarlanmış bir müfredatla İngilizce öğretiyoruz. İngilizce eğitimlerimizde kullandığımız, ”Durum Bazlı Öğrenme Modeliyle”, doğal dil öğrenme hızı yakalanır ve ölçülebilir etkin konuşma becerisi kazanılır. Amacımız öğrencilerimizin hayatları boyunca öğrendikleri İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmalarını sağlamaktır.

Deneyimli öğretmenlerimiz, ebeveynlerle işbirliği yaparak; öğrencilerimize; edindikleri dil becerilerini okul dışında da ortaya koyabileceklerine dair güven duygusu kazandırırlar. Çocuklarımız görsel, işitsel ve oyuna dayalı tekniklerle, İngilizce öğrenimini bilinen öğrenme süreçleri dışında metotlarla doğal kazanım haline getirirler.

Uluslararası etkinlik ve projelerle öğrendiklerini sunma ve sergileme hazzını yaşayan Erse Koleji öğrencileri, dil öğrenmenin toplumları, kişileri yaklaştırma ve en önemlisi tanıma yolu olduğunu da deneyimlerler.

[/fusion_text][fusion_imageframe image_id=”6000|full” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”none” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”center” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://erseokullari.com/wp-content/uploads/sss.png[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

Erse Okullarında Cambridge Üniversitesi Yabancı Dil Eğitim Programı Nedir?

Kim Cambridge English Sınavlarını kabul eder?

Cambridge English, öğrencilerimizin İngilizce öğrenmesine ve İngilizce becerilerini kanıtlamalarına yardımcı olur. Cambridge English sınavlarından birine hazırlanmak dünyanın dört bir yanından insanlarla iletişime geçmek için gereken özgüveni ve becerileri kazandırır. ÖSYM, Eczacıbaşı Holding, Türk Telekom, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi  gibi önde gelen şirketler, üniversiteler ve devlet kurumları dâhil dünya çapında 20.000’in üzerinde kuruluş Cambridge sertifikalarını kabul etmektedir. Erse Okulları bir Cambridge Üniversitesi eğitim üyesi ve sınav merkezi olarak eğitim vermektedir. Öğrencilerimiz Cambridge Üniversitesi ile ortak programa alınırken aynı zamanda Cambridge sınavlarına da okulumuz bünyesinde hazırlanır ve girerler. Cambridge Üniversitesi lider eğitmenleri ile birlikte İngilizce programlarımız oluşturulmakta ve İngiltere destekli olarak derslerimiz işlenmektedir.

Neden Cambridge Assessment English?  

Cambridge Assessment English, Cambridge Üniversitesi’nin bir bölümüdür. Eğitimciler ve ingilizce öğrenenler için en değerli kalifikasyonları üretmekte ve geliştirmektedir. Her yıl 130’dan fazla ülkede 5 milyondan fazla aday Cambridge Assessment English sınavlarına katılmaktadır. Dünya çapında 20,000’den fazla üniversite, işveren, bakanlık ve diğer organizasyonlar adayların İngilizcede yeterliliklerinin kanıtı olarak Cambridge Assessment English sertifikalarını kabul etmektedir. Tüm sınavlar, dil yeteneğinin tanımlanmasında kullanılan uluslararası standart olan Avrupa Ortak Dil Çerçevesine (CEFR) uygundur. Bu sınavlar farklı ulus ve dillerden gelen öğrencilere adil olacak şekilde tasarlanmış olup özel bir araştırma programıyla desteklenmektedir.

Cambridge English’in tercih edilmesi için 5 neden:

 1. Gerçek yaşama ait İngilizce becerileri geliştirmek Cambridge English sınavları öğrencilere, gerçek yaşam ortamlarında iletişim kurmak için İngilizceyi nasıl kullandıklarını değerlendirecek şekilde tasarlanır. Öğrencileri sınavlarımıza hazırlayan öğretmenler günlük yaşam, iş ve eğitim mecralarına yönelik kullanabilecekleri iletişim becerilerini öğrencilere kazandırır.
  1. Her türlü düzeye ve kullanım amacına yönelik sınavlar

  Tüm sınavlarımız, dil becerisinin tanımlanmasına yönelik uluslararası standart olan Ortak Avrupa Dil Çerçevesi’ne (CEFR) uygun olarak tasarlanır.

  İşverenler ve eğitim kurumlarının aradıkları İngilizce beceri düzeyini belirlemeleri, öğrenciler için de hedeflerine ulaşma yolunda kendileri için doğru sınavı bulmaları bu sayede kolaydır.

  1. Tüm dünyadaki iş, göçmenlik ve eğitim süreçlerinde kabul görmektedir

  Dünya genelinde 20.000’den fazla üniversite, özel ve kamu sektörü kuruluşu, Cambridge English sınavlarını tanımaktadır.

  Cambridge sınavları daha ileri bir eğitimin kapılarını açmakta, iş olanaklarını arttırmakta ve eğitim ya da iş noktasındaki tercihleri zenginleştirmektedir. Birçok Cambridge English sınavı aynı zamanda şu ülkelerde vize ve göçmenlik süreçlerinde kabul edilmektedir: İngiltere, Avustralya, Amerika ve Kanada.

  1. Geniş kapsamlı öğrenim ve eğitim kaynakları ile eksiksiz destek

  Cambridge Assessment English, öğrencilerin İngilizcelerini pratiğe dökmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak üzere çok geniş kapsamlı kaynaklar sunmaktadır, bunlar arasında; Resmi Cambridge English hazırlık materyalleri, videolar, sosyal medya ve oyunlar bulunur.

  İngilizce öğretmenliği kariyerini ödüllendirici, etkili ve keyifli bir hale getirmek amacıyla öğretim kaynakları, yeterlikler ve mesleki gelişim uygulamalarını sunmaktadır.

  Her sınavla birlikte öğrenciler ve öğretmenler için kapsamlı hazırlık ve destek materyalleri gelmektedir.

  1. Uluslararası kimlik ve dünya genelinde yaygınlık

  Tüm Cambridge sınavları, Amerikan İngilizcesi ve İngiliz İngilizcesi dahil olmak üzere farklı İngilizce çeşitlerini barındırmaktadır. Dinleme testlerinde Avustralya, Kuzey Amerika ve Britanya aksanları yer almaktadır.

  130 ülkede yaklaşık 2.800 yetkili Cambridge sınav merkezi bulunmaktadır.

  52.000’nin üzerinde tescilli Cambridge hazırlık merkezi mevcuttur.

  Adaylar, sınava ne zaman, nerede ve ne şekilde girebilecekleri noktasında karar ve tercih esnekliğine sahiptir.

  Cambridge sınavlarının birçoğu bilgisayar ortamında veya kâğıt üzerinde uygulanabilmektedir.

SINAVLAR

[/fusion_text][fusion_imageframe image_id=”6003|full” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”none” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”none” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://erseokullari.com/wp-content/uploads/ing1.jpg[/fusion_imageframe][fusion_imageframe image_id=”6005|full” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”none” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”none” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://erseokullari.com/wp-content/uploads/ing2-1.jpg[/fusion_imageframe][fusion_imageframe image_id=”6002|full” max_width=”” style_type=”” blur=”” stylecolor=”” hover_type=”none” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”none” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” lightbox_image_id=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://erseokullari.com/wp-content/uploads/ing3.jpg[/fusion_imageframe][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]