GÖRSEL SANATLAR

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_imageframe image_id=”2813″ style_type=”none” stylecolor=”” hover_type=”none” bordersize=”” bordercolor=”” borderradius=”” align=”none” lightbox=”no” gallery_id=”” lightbox_image=”” alt=”” link=”” linktarget=”_self” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]https://erseokullari.com/wp-content/uploads/shutterstock_150632291.jpg[/fusion_imageframe][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

Görsel sanatlar derslerinde öğrencilerimiz, gelişim süreçlerine uygun olarak sanatın temel elemanlarını tanıyıp hayal ve duygularını ifade etmek için kullanmayı öğrenirler. Geçmişten günümüze sanatın gelişimini öğrenir ulusal ve uluslararası sanatçıları ve eserlerini tanırlar. Ders içinde yaratıcı düşünme egzersizleri ve beyin fırtınalarıyla yaratımlarını şekillendirirken, estetik kaygı duymayı sanat disiplini içerisinde keşfederler. Yaşadığı çevreye duyarlı, doğaya karşı sorumlu, iş birliği ve paylaşıma açık bireyler olarak sanat disiplini içinde hep birlikte çalışmayı öğrenir; farklılıklara saygı duyarlar. Sanatın öğrenilebilir bir olgu olduğunu, doğuştan gelen bir yetenek olmadığını, hayallerini ifade edebilmek için sanatın elemanlarını öğrenme gerekliliğini bilirler.Okulumuzda görsel sanatlar dersi içinde  estetik algısı gelişmiş , sanat üretimini hayatının parçası haline getirmiş, sanatın geçmişini bilen ve geleceğini şekillendirecek öğrenciler yetiştirmeyi hedefleriz .

Anasınıfları Görsel Sanatlar Dersi

Dersimizde öğrencilerimiz doğadaki şekil ve formları kullanarak görsel ifadelerini geliştirirler. Kesme yapıştırma çalışmalarıyla Psikomotor gelişimleri desteklenirken yaratıcı düşünmeye yönlendirilirler.Yaş guruplarına göre ilgilerini çekebilecek ressamları tanırlar, renk bilgisini suluboya, kuru boya, guaj boya ve akrilik boya gibi farklı materyallerle deneyimlerken; seramik hamuru, kâğıt hamuru gibi malzemelerle üç boyutlu çalışmalara başlangıç yaparlar.

İlkokullar Görsel Sanatlar Dersi

Öğrencilerimiz Psikomotor olarak hazır oldukları çizgi çalışmalarına başlarlar düz çizgi, elips alıştırmaları yaparlar. Kesme yapıştırma teknikleriyle el kasları gelişirken boşluk doluluk kompozisyon gibi temel resim kurallarıyla tanışırlar estetik duygusunun temelini oluşturan denge ve ritmisezerler. Renk bilgisi alır farklı malzemelerle düşüncelerini ifade edebilirler. Sanat tarihine başlangıç yaparlar.Üç boyutlu düşünmeyi öğrenirler. Perspektif bilgisini sezerler. Belli başlı sanatçıları ve eserlerini tanırlar.Yıl içinde önemli sergileri ziyaret eder, çağdaş sanatı takip etmeye başlarlar. Şehrimizdeki müzeleri ziyaret ederler. Dünyaca ünlü müzelerde sanal turlarla sanat tarihi dersi alırlar.

Ortaokul Görsel Sanatlar Dersi

Öğrencilerimiz çizgi hakimiyetini öğrenir, karşılarına konan kompozisyonu kâğıda aktarabilirler. Perspektif çalışmalarına başlar, ulusal ve uluslararası ressamların çalışmalarından röprodüksiyonyaparlar. Kompozisyon kuralları, denge ritim, boşluk doluluk gibi sanatın temel kavramlarını bilir özgün çalışmalarında uygularlar. Sanat tarihinde sanat akımlarıyla tanışır eserlerin hangi akıma ait olduğunu söyleyebilirler. Sanat disiplinini içselleştirirler. Kariyer planlamasında görsel sanatlar alanında seçim yapabilecek düzeyde alan bilgisine sahip olurlar.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]