Blog

> 1. Sınıflar Okuyorum-Yazıyorum Etkinliği/ Portfolyo Günü

 1. sınıf öğrencilerimiz bir dönem boyunca Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi ve İngilizce derslerinde yaptıkları çalışmalarını içeren portfolyo sunumlarını 13.01.2018 cumartesi günü sizlerle ve öğretmenleriyle paylaşacaklardır.

Etkinliğin sizler ve öğrencilerimiz açısından düzenli bir şekilde geçmesi için aşağıda belirtilen hususları dikkate almanızı rica ediyoruz.

 • Sunumlar sınıflarda  randevu usulüne göre yapılacaktır. Sınıf öğretmenlerimiz tarafından randevular sizlerle paylaşılacaktır.
 • Her öğrencimize portfolyo sunumları için 10 dakika ayrılmıştır. Belirtilen saatten en az 5 dakika önce öğrencinizle birlikte sınıfının önünde bulunmanızı rica ederiz.
 • Portfolyo sunumu öğrencilerimizin neyi yapamadığını değil, neyi yapabileceğini vurgulamak amacıyla yapılan bir çalışmadır. Sunum sırasındaki geribildiriminiz, öğrencimiz için son derece önemlidir. Bunu ona da hissettirerek yüreklendirmenizi, böylece ona destek vermenizi bekliyoruz. Sunumlar esnasında Sınıf ve İngilizce Öğretmenlerimiz sınıfta bulunarak öğrencilerimize destek vereceklerdir.
 • Öğrencimizin sunumunu kolaylaştırmak amacıyla ona;
  Bu çalışmaları neden seçtin?
  •    Bana sundukların içinde en çok hangisini beğendin?
  •    Bu çalışmadan ne öğrendin?
  •    Bunu tekrar yapsan neresini değiştirirsin? gibi sorular yöneltebilirsiniz.

Portfolyo çalışmaları değerlendirme sürecinin bir parçası olduğu için tüm velilerimizin bu sunuma katılması gerekmektedir. Öğrencimizin bir dönem boyunca akademik anlamda gösterdiği gelişimin değerlendirilmesi aşamasında öğrencimize ve bizlere vereceğiniz destek için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Benzer İçerikler