Blog

Cambridge Assessment English

Neden Cambridge Assessment English?

Cambridge Assessment English, Cambridge Üniversitesi’nin bir bölümüdür. Eğitimciler ve ingilizce öğrenenler için en değerli kalifikasyonları üretmekte ve geliştirmektedir. Her yıl 130’dan fazla ülkede 5 milyondan fazla aday Cambridge Assessment English sınavlarına katılmaktadır. Dünya çapında 20,000’den fazla üniversite, işveren, bakanlık ve diğer organizasyonlar adayların İngilizcede yeterliliklerinin kanıtı olarak Cambridge Assessment English sertifikalarını kabul etmektedir. Tüm sınavlar, dil yeteneğinin tanımlanmasında kullanılan uluslararası standart olan Avrupa Ortak Dil Çerçevesine (CEFR) uygundur. Bu sınavlar farklı ulus ve dillerden gelen öğrencilere adil olacak şekilde tasarlanmış olup özel bir araştırma programıyla desteklenmektedir.

100 yıldan fazla deneyim ve uzmanlık

Cambridge English, benzersiz bir İngilizce öğretme, öğrenme ve değerlendirme sistemidir. Cambridge English Dil Değerlendirme Cambridge English Language Assessment deneyimini ve uzmanlığını, Cambridge University Press ile bir araya getirir.

Cambridge English ’in itici gücü; birinci sınıf araştırma anlayışı ve şu köklü taahhütleridir:

 Eğitimde mükemmeliyet sağlamak
 Öğrenciler ve öğretmenler için çokça fırsat sunmak
 Öğretmenlere, eğitim kurumlarına ve işverenlere değer sunmak
 Dil öğrenimini bütün olarak topluma fayda sağlayacak şekilde teşvik etmek

Cambridge English’in tercih edilmesi için 7 neden:

1. Gerçek yaşama ait İngilizce becerileri geliştirmek

Cambridge English sınavları öğrencilere, gerçek yaşam ortamlarında iletişim kurmak için İngilizceyi nasıl kullandıklarını değerlendirecek şekilde tasarlanır.
Öğrencileri sınavlarımıza hazırlayan öğretmenler günlük yaşam, iş ve eğitim mecralarına yönelik kullanabilecekleri iletişim becerilerini öğrencilere kazandırır.

2. Her türlü düzeye ve kullanım amacına yönelik sınavlar

Tüm sınavlarımız, dil becerisinin tanımlanmasına yönelik uluslararası standart olan Ortak Avrupa Dil Çerçevesi’ne (CEFR) uygun olarak tasarlanır.
Öğrencilerin kendileri için en uygun sınavı bulmalarına yardımcı olan ücretsiz ve online bir İngilizce test mevcuttur.
İşverenler ve eğitim kurumlarının aradıkları İngilizce beceri düzeyini belirlemeleri, öğrenciler için de hedeflerine ulaşma yolunda kendileri için doğru sınavı bulmaları bu sayede kolaydır.

3. Tüm dünyadaki iş, göçmenlik ve eğitim süreçlerinde kabul görmektedir

Dünya genelinde 20.000’den fazla üniversite, özel ve kamu sektörü kuruluşu, Cambridge English sınavlarını tanımaktadır.
Cambridge sınavları daha ileri bir eğitimin kapılarını açmakta, iş olanaklarını arttırmakta ve eğitim yada iş noktasındaki tercihleri zenginleştirmektedir.
Birçok Cambridge English sınavı aynı zamanda şu ülkelerde vize ve göçmenlik süreçlerinde kabul edilmektedir: İngiltere, Avustralya, Amerika ve Kanada.

4. Geniş kapsamlı öğrenim ve eğitim kaynakları ile eksiksiz destek

Cambridge Assessment English, öğrencilerin İngilizcelerini pratiğe dökmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak üzere çok geniş kapsamlı kaynaklar sunmaktadır, bunlar arasında; Resmi Cambridge English hazırlık materyalleri, videolar, sosyal medya ve oyunlar bulunur.
İngilizce öğretmenliği kariyerini ödüllendirici, etkili ve keyifli bir hale getirmek amacıyla öğretim kaynakları, yeterlikler ve mesleki gelişim uygulamalarını sunmaktadır.Her sınavla birlikte öğrenciler ve öğretmenler için kapsamlı hazırlık ve destek materyalleri gelmektedir.

5. Uluslararası kimlik ve dünya genelinde yaygınlık

Tüm Cambridge sınavları, Amerikan İngilizcesi ve İngiliz İngilizcesi dahil olmak üzere farklı İngilizce çeşitlerini barındırmaktadır. Dinleme testlerinde Avustralya, Kuzey Amerika ve Britanya aksanları yer almaktadır.
130 ülkede yaklaşık 2.800 yetkili Cambridge sınav merkezi bulunmaktadır.
52.000’nin üzerinde tescilli Cambridge hazırlık merkezi mevcuttur.
Adaylar, sınava ne zaman, nerede ve ne şekilde girebilecekleri noktasında karar ve tercih esnekliğine sahiptir.
Cambridge sınavlarının birçoğu bilgisayar ortamında veya kağıt üzerinde uygulanabilmektedir.

6. Güvenli, güvenilir ve adil sınavlar ve sonuçlar

Cambridge English sınavları sınava giren tüm kişiler için, bu kişilerin yaşından, cinsiyetinden,uyruğundan, ana dilinden veya etnik kökeninden bağımsız olarak adil olacak şekilde hazırlanır.
Kurumlar, sınav sonuçlarını güvenli Sonuç Doğrulama Servisi aracılığı ile online olarak doğrulayabilir.
Tüm sınav merkezleri mutlak kalite ve güvenlik şartlarına uymakta ve düzenli olarak denetlenmektedir.

7. Arka planda birinci sınıf araştırma dinamikleri

Cambridge Sınavları, dünyanın en büyük özel dil araştırma ekipleri tarafından 3 yıl gibi bir sürede hazırlanmaktadır.
Cambridge Üniversitesi’nin bir parçası olarak, sahip olduğumuz en başarılı uygulamaları ve araştırmaları paylaşmaya odaklıyız.

SINAVLAR
Cambridge Assessment English YLE sınavları :

Cambridge Assessment English: Starters (YLE Starters)
Starters, çocukların dil öğrenme serüveninde atılan ilk adımdır. Bu sınav sayesinde, çocuklar günlük yazılı ve sözlü İngilizce ile eğlenceli ve motive edici bir şekilde tanışma imkanı bulur.

Cambridge Assessment English: Movers (YLE Movers)
Movers, çocukların dil öğrenme serüveninde starters sınavından sonraki adımdır. Çocukların dil becerilerini geliştirmesine ve İngilizce seviyelerini ilerletmesine yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur.

Cambridge Assessment English: Flyers (YLE Flyers)
Flyers, Movers sınavından sonraki adımdır. Çocukların temel seviyede günlük sözlü ve yazılı İngilizceile başa çıkabildiğini göstermenin mükemmel bir yoludur.

Cambridge Assessment English Akademik Sınavlar :

Cambridge Assessment English: Key English Test (KET)
İngilizce öğrenmek için mükemmel bir ilk adım… Key English Test (KET) olarak da bilinen Cambridge Assessment English: Key, temel durumlarda iletişim kurmak için İngilizce bilginizi kullanabileceğinizi gösteren A2 seviyesinde bir yeterliktir. İngilizce öğrenmek için güzel bir başlangıç yaptığınızı gösterir.

Cambridge English: Preliminary English Test (PET)
Günlük kullanım için pratik İngilizce… Preliminary English Test (PET) olarak da bilinen Cambridge Assessment English: Preliminary, B1 seviyesinde bir yeterliktir. İşte, okulda ve seyahat sırasında İngilizce dil becerilerinizi kullanabildiğinizi gösterir.

Cambridge English: First Certificate in English (FCE)
Eğitim alanında, iş hayatında ve günlük hayatta başarıya hazırlık…First Certificate in English (FCE) olarak da bilinen Cambridge Assessment English: First, B2 seviyesindebir yeterliktir. Günlük yazılı ve sözlü İngilizceyi iş ve eğitim amacıyla kullanabildiğinizi kanıtlar

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Benzer İçerikler