Blog

,

Çocuklar Umudumuzdur, Umutlarımız Kararmasın

Son yıllarda Türkiye genelinde madde bağımlılığı yaşı 12 yaş gurubuna kadar düşmektedir. Aile içi iletişimsizlik, ekonomik, sosyal nedenlerden dolayı, madde bağımlısı olup suça sürüklenen çocukların tekrar topluma kazandırılması amacıyla, suça sürüklenip İstanbul Maltepe Çocuk ve Gençlik İnfaz Müdürlüğünde bulunan 12-18 yaş arası çocuklara yönelik çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikle yapıldı.

Türkiye’nin güçlü Eğitimkurumları arasında haklı bir isim etmiş Özel Ersev Okulları “sosyal sorumluluk” projesi kapsamında Maltepe Çocuk ve Gençlik Koruma ya yönelik sosyal ve kültürel etkinliklerinin ilki 6 Haziran 2018tarihinde gerçekleştirdi.

Okul idarecileri, madde bağımlılığı yüzünden suça sürüklenmiş, çocuklarla ilgili Adalet Bakanlığı iş birliğiyle, yapılacak çalışmalar hakkında basın kuruluşlarına gönderdiği yazılı metinde şu bilgilere yer verdi ”Halen Maltepe Çocuk ve Gençlik İnfaz Müdürlüğünde bulunan 12-18 yaş arası çocuklara yönelik etkinliklerde, onları topluma kazandırma, dış dünyayla iletişim kurabilmelerini sağlama, birey olarak kendilerini ifade edebilmelerine yönelik çalışmalar yapılacaktır. Programda Psikolog Altan Susaruğur Madde Bağımlılığı ile ilgili seminer verecek, Oyuncu-yazar Cemal Ustaoğlu ve ERSEV Okulları Kurumsal İletişim Sorumlusu Arzu Kılıç tarafından interaktif Masal Atölyesi yapıldı.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Benzer İçerikler