Blog

> Kodlama Saati (Hour of Code) Etkinliği Okulumuzda!

Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası olarak tüm dünyada kutlanan ve öğrencilere tüm hafta boyunca kodlama becerisiyle ilgili etkinlik yaptırılan Hour of Code etkinliğine 4-8 Aralık haftasında Erse Okulları  olarak katılım sağladık.

Hour of Code Etkinliği Nedir?

Kod yazmanın inovatif düşünmeyi ve girişimciliği teşvik ettiğine inanan global code.org girişimi tüm dünyada herkesi kod yazmaya davet eden ve cesaretlendiren çeşitli etkinlikler düzenlenmesine öncülük ediyor. Bu amaç ile öncülük ettiği etkinliklerden bir tanesi de Hour of Code Kampanyası.

“Hour of Code” 180’den fazla ülkede gerçekleşen milyonlarca öğrenciye ulaşmış çocukların bilimsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirmelerini, bilişimsel araçların (örneğin yazılım) yazarı olmalarını, fikir üretebilen ve fikirlerini teknoloji kullanarak hayata geçirebilen, bireyler olarak yetişmelerini amaçlayan küresel bir harekettir. Bir saatlik dersler olarak uygulanan program 30’dan fazla dile çevrilmiştir.

7 Aralık  Perşembe günü, Uluslararası platformda gerçekleşen, bilgisayar bilimleri konusunda farkındalık geliştirmek amacıyla, okulumuzda gerçekleştirdiğimiz “Kodlama Saati (Hour of Code)” etkinliğine, 2/A ve 3/A sınıfı  öğrencilerimiz, okulumuz Bilişim Teknolojileri ve yazılım dersi öğretmeni Müzeyyen ŞAHİN rehberliğinde katıldılar. Tüm dünya ile aynı anda kod yazan öğrencilerimiz, keyifle tamamladıkları etkinliğin sonunda katılım sertifikalarını aldılar.

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Benzer İçerikler